Vyberte stranu

Travel Like an Alien

O mne

Zuzka Greizinger

LETUŠKA

Som letuška, no kedysi som bola redaktorka v časopise, hlavu v oblakoch mám však odjakživa. Okrem výšok ma vždy lákala aj chuť diaľok, a tak mi raz v hlave vzkriesla skvelá myšlienka – spoznám svet ako letuška Le Tužka. ?

FOLLOW ME

Tento príbeh sa začína, v mojom prípade ako inak, než na letisku. Odkedy som si vo svojich devätnástich rokoch kúpila prvú letenku na svoj prvý let, letiská milujem. Správny hľadač príbehov predsa ocení miesto, ktoré je nabité emóciami každého druhu, ktoré sľubuje cesty do vzdialených končín za novými dobrodružstvami…

Som letuška, no kedysi som bola redaktorka v časopise, hlavu v oblakoch mám však odjakživa. Okrem výšok ma vždy lákala aj chuť diaľok, a tak mi raz v hlave vzkriesla skvelá myšlienka – spoznám svet ako letuška Le Tužka. 🙂

Dnes poznávam všetky možné letiská, pracujem s národnosťami každého druhu, spávam v najlepších hoteloch, na pizzu chodievam priamo do Talianska, na masáže zase do Thajska, na nákupy do Číny a ešte k tomu dostávam výplatu. 🙂 Samozrejme, práca to nie je ľahká, ale vyčerpávajúca, hektická a pravdu povediac, boli chvíle, keď som si aj poplakala. Tiež sa mi často stáva, že sa vytrhnem zo spánku celá spotená a pre istotu hneď kontrolujem všetky mobilné telefóny a tablety, lebo vôbec netuším, aký je dátum, deň, ráno či večer, v ktorom časovom pásme sa nachádzam a či som práve nezmeškala ďalší let. Ale keď vstanem z postele, roztiahnem závesy a zistím, že pod oknom sa mi rozprestiera nádherný slnkom zaliaty Rím, vravím si, že ten občasný stres stojí za to!

Koho zaujíma, ako vyzerá bežný život jednej bežnej letušky, kto chce vidieť svet mojimi očami, kto rád cestuje, spoznáva, ochutnáva a kto sa nebojí odhodiť stereotypy, kto je dosť zvedavý a rád objavuje nové kultúry, kto je zároveň aj otvorený a chce rozprávať všetkými jazykami sveta, kto chce vedieť, kde majú najlepšiu pizzu a koľko stojí lístok na metro v Tokyu, nech sa páči tu su moje správy z oblakov, môj svetový blog!

Pretože je zo sveta, o svete a je svetový!

Vaša Le Tužka Zuzka.